Kniha Návrat Krále Šumavy dostala komiksovou podobu

Komiks na náměty románu jihočeského spisovatele Davida Jana Žáka zpracovali kreslíři Karel Osoha, Ondřej Kavalír a Vojtěch Mašek. Knihou zalistovala Mirka Nezvalová v pořadu Dámská jízda.

„Příběh Krále Šumavy určitě znáte z různých úhlů pohledu, ale tohle komiksové zpracování dává šanci nahlédnout do osudu převaděče formou, která zřejmě zaujme především mladší čtenáře,“ připomíná.

Děj se odehrává pár let po válce, kdy Šumava připomíná divoký západ, zemi nikoho, eldorádo dobrodruhů, tajných agentů, pašeráků a převaděčů. Neklidný rajon esenbáků a pohraničníků, kteří se snaží nastolit pravidla nového režimu. Jako magnet přitahuje dramatické osudy.

Kniha Návrat Krále Šumavy: Na čáře

Ale jeden se z nich vymyká. Josef Hasil nejprve pomáhá střežit hranice v uniformě Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem, kterého sami estébáci později nazvou Králem Šumavy.

V hlubokých lesích, na slatinách, ale i ve výslechových místnostech a trestaneckém táboře se odehrává napínavý příběh rodinných pout, jednoho přátelství, odvahy, věrnosti a zrady. Kniha je inspirována skutečnými událostmi.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související