Keramička pokřtila nové cédéčko koncertem v budějovickém rozhlase

4. listopad 2018

Jihočeská dechová kapela Keramička ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice natočila nové album. V sobotu 3. listopadu ho tu pak navíc ještě slavnostně pokřtila.

Nová nahrávka s názvem Když má láska zavolá vznikla během letošního léta.

„Já osobně jsem velmi potěšený, že pozvání na křest přijali významní hosté, kteří se nesmazatelně zapsali jak do historie Keramičky, tak i do dějin české dechové hudby,“ dodal kapelník a baskřídlovák Petr Kolář.

Jihočeská kapela Keramička se řadí mezi přední dechové orchestry. Vznikla roku 1975 a dlouhá léta byla spojena s Keramickými závody Bechyně. Její úroveň je od počátku vysoká díky poctivému přístupu muzikantů a zpěváků, kvalitnímu autorskému zázemí (Viliam Béreš, Vladislav Suda) a výborným kapelníkům.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.