Kaczi nadchla publikum ve studiovém sále budějovického rozhlasu svým „beskydským pop-folklorem“
„První mě napadá beskydský pop-folkor. Je tam kousek z šansonu, z folku i lidové hudby, na které jsem vyrůstala, ale ať si každý pojmenuje, jak chce.“ Tak charakterizovala svůj hudební výraz zpěvačka, hudebnice a autorka, půvabná Kaczi, která letos na jaře, přesně 17. dubna, nadchla publikum ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice.
Byla to jedna z důležitých zastávek vydařené rozhlasové tour, v jejímž rámci Kaczi představila své ještě zánovní pozoruhodné album Kněhyně, které pojmenovala podle jednoho z vrcholů jejích milovaných Beskyd.
V českobudějovickém vystoupení Kaczi nezapomněla ani na to předchozí, za které se tato rodačka z Frýdku-Místku dočkala nominace na Cenu Anděl 2021 v kategorii Zpěvačka roku.
Dvaatřicetiletá Kaczi, vlastním jménem Kateřina Kouláková, hraje na klavír, kytaru, akordeon i ukulele. Ve svých písničkách se vztahuje k osobním prožitkům, pohledu na svět nebo příběhům o přírodě a z přírody.
Na podiu U Tří lvů ji doprovodila sestra, klávesistka i zpěvačka Lucie Merta Kouláková. Ve svátečním speciálním vydání Koncertních ozvěn od Tří lvů se můžete nechat jemně vtáhnout do zvláštního vábivého světa velmi talentované písničkářky jménem Kaczi.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.