Ještě jeden návrat k Rozhlasové tančírně se skladbami Peníze z nebe, Tuxedo Junction nebo Tak abyste to věděla

V Koncertních ozvěnách od Tří lvů ještě jednou upozorníme na již tradiční akci, Rozhlasovou swingovou tančírnu, jejíž sedmý ročník 26. října od 19 hodin opět nabídne ve společenském sále českobudějovického Metropolu příjemnou hudbu, tanec, pohodu a dobrou náladu.

Jako v minulých letech převážně v náladě swingu přinese spoustu evergreenů Rozhlasový swingový orchestr pod vedením Josefa Krejčíka se znamenitým zpěvákem Ondřej Rumlem v roli hosta a se sólistkami Petrou Chlebníčkovou a Alenou Čechovou. Půvabné vokální ženské duo doplní charismatický zpěvák Michal Leština.

Hudební pozvánka na Rozhlasovou tančírnu bude mít opět podobu návratu k té loňské, velmi vydařené. Její ozdobou byla Eva Emingerová, jedna z našich nejlepších jazzových zpěvaček, která má za sebou nemálo zajímavých angažmá, a to dříve pod příjmením Dostálová.

Eva Emingerová zpívala se Swing bandem Ferdinanda Havlíka, Classic Jazz Collegiem Boba Zajíčka, Originálním Pražským Synkopickým Orchestrem Pavla Klikara nebo dixielandovou kapelou Steamboat Stompers a také má v současnosti vlastní výbornou kapelu.

Vedle Evy Emingerové ve druhé polovině výběrového záznamu z loňské Rozhlasové swingové tančírny uslyšíte zpívat Petru Chebníčkovou Schacherlovou, Alenu Čechovu i Michala Součka.

A hrát bude českobudějovický Rozhlasový swingový orchestr s kapelníkem Josefem Krejčíkem třeba swingový šlágr orchestru Glenna Millera, respektive trumpetisty Erskina Hawkinse, Tuxedo Junction. Můžete se těšit i na písničky Peníze z nebe, Mack the Knife, Blue Moon nebo ve finále Tak abyste to věděla.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.