Amazonku, Tři kříže, Vodáckou holku, Louisianu a další písničkové perly zahrál Hop Trop před 10 roky U Tří lvů
Hop Trop, to je velké jméno v české trampské, folkové i countryové hudbě. A právě v lednu před deseti roky potěšila tato kapela své příznivce ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice a vyvolala na konci koncertu dlouhotrvající potlesk, a tak je dobré se k tomu v Koncertních ozvěnách od Tří lvů vrátit.
Skupina Hop Trop vznikla v roce 1979 a od začátku ji tvoří známý písničkář, hráč na devítistrunnou kytaru a zpěvák Jaroslav Samson Lenk, který se prý do Hop Tropu dostal po seznámení s jiným členem, kytaristou, zpěvákem a velmi dobrým autorem Ladislavem Huberťákem Kučerou. Prý díky rozbité kytaře, kterou si u Huberťáka nechal opravit. A třetím do velmi dobře sezpívané party je kontrabasista Jaromír Šroub Vondra.
Hop Trop dokázal a dokáže svým vystoupeními a velkým počtem známých, v některých případech i zlidovělých písniček zaplnit také velké sály, včetně českobudějovického Metropolu. Koncert v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu se uskutečnil samozřejmě v menších prostorách, ale o to měl přirozeně osobnější a intimnější náladu.
Podle výběru v Koncertních ozvěnách Hop Trop postupně 28. ledna roku 2015 v Českém rozhlase České Budějovice zahrál písničky Amazonka, Louisiana, Chvíle, Obchodník s deštěm, Dlouho nejel žádnej vlak, Tři kříže a Čas to vzal.
Ale zcela jistě čas nevzal písničky Hop Tropu, jmenovitě Ladislava Huberťáka Kučery, Jaromíra Šrouba Vondry a Jaroslava Samsona Lenka, velkého přítele jižních Čech, který je autorem hudby k další velice oblíbené písničce Hop Tropu, k Vodácké holce – na text známého, bohužel již nežijícího spisovatele, autora řady humoristických knížek Zdeňka Šmída. Ta pořad uzavře.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.