James Bond nebo Hello Dolly. Filmové a muzikálové melodie hraje Jihočeský symfonický big band

V Koncertních ozvěnách od Tří lvů přinášíme druhou část sestřihu z výjimečného koncertu univerzitního Jihočeského symfonického big bandu, který se uskutečnil v sále Českého rozhlasu České Budějovice v dubnu 2019.

U Tří lvů rozdávaly publiku radost z hudby čtyři desítky hudebníků různých generací, ale převažovaly ty mladší a mladé ročníky. Z důvodu omezeného prostoru studiového sálu byl pruh dělící pódium od hlediště velmi slabý a opticky jako by se zdálo, že účinkující muzikanti a diváci a posluchači se slévají v jeden celek, což byl jev jistě pozoruhodný.

Jihočeský symfonický big band tehdy řídil skladatel, pedagog i hráč na akordeon, rodilý Moravan Jan Meisl. Záznam tohoto koncertu je tedy navíc cenným dokumentem vývojové etapy tohoto orchestru.

Na první pohled opravdu zaujme generační pestrost Jihočeského symfonického big bandu – od bubeníka i talentovaného autora Martina Kajaby, kterému v době českobudějovického rozhlasového vystoupení bylo pouhých šestnáct, až po hudebníky, kteří už překročili sedmdesátku.

A také z posluchačského hlediska je jistě sympatické zaujetí, s jakým jednotliví členové interpretovali předloňského šestnáctého dubnového večera převážně muzikálové a filmové melodie, například z „bondovky“ Johna Barryho, titulní song z muzikálu Jerryho Hermana Hello Dolly nebo Summertime George Gershwina.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související