I psi potřebují na dovolenou do zahraničí pas a svoji lékárničku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pes v autě
0:00
/
0:00

Cestovat na dovolenou se psem do zahraničí už není nic výjimečného. Platí ale určitá pravidla. Vašeho psího kamaráda musíte vybavit cestovním pasem, kde je informace o očkování proti vzteklině. To nesmí být starší než jeden rok.

Psa je dobré vybavit nejenom vodítkem, ale také malou lékárničkou. Pokud mu nedělá dobře cesta v autě, určitě sebou vezměte Kinedryl. „Teď se na trhu objevují i léky na kinetózu na bázi konopí. Pokud pes v autě zvrací, je možné mu dát v ordinaci injekci na uklidnění,“ dodává veterinářka Lucie Míková.

Zvířata by neměla cestovat v autě bez zajištění. Pro psy a kočky jsou nejlepší přepravky nebo klece. Prodávají se také cestovní postroje. Do psí lékárničky určitě přibalte i kapky do uší a desinfekci.

Ve veterinární poradně magazínu Máme rádi zvířata se také dozvíte, co může způsobit kulhání u slepic, hubnutí koček nebo jak zlikvidovat čmelíky. Celý pořad si poslechněte online.

autor: Jitka Cibulová Vokatá | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.