Jak vyhnat cizí kočky, které k vám chodí na záchod? Roztok z trusu, radí posluchačka

1. červenec 2021

Kočky si pletou cizí zahrady se záchodem. Co s tím? Donutit je, aby zůstaly doma, je velmi složité. Existují sice spreje, kterým se má místo postříkat, ale jedná se jen o dočasné řešení, protože odpuzující látku smyje často déšť.

Sebrat kočičí trus, nechat ho rozmočit ve vodě a zalít tímto roztokem záhony, na které kočky chodí. To radí jedna z posluchaček Českého rozhlasu České Budějovice. Mohl by pomoct i elektrický ohradník.

Veterinářka Lucie Míková mluvila ve veterinární poradně pořadu Máme rádi zvířata také o dermoidu na srsti. Jde o dědičné onemocnění, při kterém chlupy nerostou směrem nahoru, ale zarůstají do podkoží a svaloviny.

„Vypadá to jako brčko plné chlupů,“ popisuje Lucie Míková. V místě se vytvoří zánět, který se musí chirurgicky odstranit. Toto řešení je definitivní.

V pořadu Máme rádi zvířata, který si můžete poslechnout online, se také dozvíte, jak si poradit s kvokavostí slepic, co může způsobit kulhání nebo otok ucha u psů.

autor: Jitka Cibulová Vokatá | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.