Humoreska od špičkového dechového orchestru, dvoje narozeniny u Netoličky a pozvánky na akce

4. květen 2023

Humoresku od Antonína Dvořáka jistě znáte, ale od špičkového dechového orchestru jste si ji asi ještě neslyšeli. Snadná pomoc – poslechněte si ji v Dechovkovinkách, ve kterých vzpomeneme na dirigenta Hudby Hradní stráže a Policie České republiky Rudolfa Rydvala.

Oslavíme také čtyřicátiny kapelníka Netoličky Michala Veselého a pětatřicátiny jeho kolegy Jana Srbeného. Pozveme vás na koncerty, přehlídky i nadcházející slavnosti k výročí osvobození, kde budou vyhrávat věhlasné dechové kapely.

V pořadu se kromě jmenovaných orchestrů představí Žadovjáci, Libkovanka, Rožmitálská Venkovanka a Posádková hudba Brno. K poslechu vás láká autor pořadu Zdeněk Voráč.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.