Hokejový mistr světa Radek Bělohlav teď působí jako trenér, pandemie podle něj zbrzdila výchovu talentů

19. prosinec 2022

Radek Bělohlav patřil ve své éře k nejlepším českým hokejovým útočníkům. Má titul mistra světa z roku 1996 z Vídně. Teď působí jako hokejový trenér, naposledy byl hlavním koučem u HC Tábor.

Co se týče přílivu nových talentů, má podle něj český hokej za sebou špatná léta. „Doufám, že se to vrátí alespoň na tu úroveň jako před pandemií, aby se znovu nastartovala ta éra, dětí teď nebylo tolik,“ připomíná.

Důležité přitom podle něj je už přizpůsobení školní výuky mladým sportovcům. „Když děti chodí do sportovní školy, kde se na to bere zřetel, je to snazší pro komunikaci s rodiči i klubem, můžete víc skloubit rozvrh. Bohužel to ale u nás pořád ještě není tak dobře nastavené jako třeba v severských zemích, tady v Čechách skoro nejde dělat dvě věci dohromady,“ dodává.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.