Parta nohejbalistů, kteří v roce 1972 začali v Budějovicích hrát extraligu, se sešla po padesáti letech

5. prosinec 2022

Českobudějovičtí nohejbalisté, kteří už v roce 1972 hráli extraligu, se sešli po padesáti letech na pivu. Sezval je Pavel Charypar. Kromě něj dorazili Radomil Procházka, Josef Jelínek, Miroslav Hönig, Petr Nedorost a Václav Bílek.

Povídali si lecčems, nejvíc samozřejmě o nohejbale. „Je to sešlost nohejbalistů po padesáti letech. Pozval jsem ty, co zbyli z party, která v roce 1972 začínala v Budějovicích hrát extraligu,“ popsal Pavel Charypar.

U setkání byl i autor pořadu Sportovní ozvěny Kamil Jáša s rozhlasovým mikrofonem. Poslechněte si, jak zachytil atmosféru.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...