Parta nohejbalistů, kteří v roce 1972 začali v Budějovicích hrát extraligu, se sešla po padesáti letech

5. prosinec 2022

Českobudějovičtí nohejbalisté, kteří už v roce 1972 hráli extraligu, se sešli po padesáti letech na pivu. Sezval je Pavel Charypar. Kromě něj dorazili Radomil Procházka, Josef Jelínek, Miroslav Hönig, Petr Nedorost a Václav Bílek.

Povídali si lecčems, nejvíc samozřejmě o nohejbale. „Je to sešlost nohejbalistů po padesáti letech. Pozval jsem ty, co zbyli z party, která v roce 1972 začínala v Budějovicích hrát extraligu,“ popsal Pavel Charypar.

U setkání byl i autor pořadu Sportovní ozvěny Kamil Jáša s rozhlasovým mikrofonem. Poslechněte si, jak zachytil atmosféru.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.