Hodně pádlování a dřina. Na Vltavě se opět jel Krumlovský vodácký maraton

15. říjen 2018

Vltava patřila maratonu a stovkám vodáků. Volejbalový Jihostroj se chystá na první domácí zápas. Hokejisté Motoru cestovali do Frýdku-Místku. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Krumlovský vodácký maraton zažil 16. ročník, opět s mezinárodní účastí. Dorazili závodníci z 25 států, trasa byla tradiční – z Vyššího Brodu do Českého Krumlova.

Přímo na trati a na březích byla spousta známých tváří, třeba Zdena Grossmannová z populární jihočeské vodácké rodiny. „Tahle akce se mi nesmírně líbí, velmi ráda na ni jezdím, i když účastníci maraton zas tak rádi nemají, protože musí hodně pracovat. Já si to ale jako řidič užívám,“ řekla.

Při maratonu musí závodníci hodně pádlovat. „Je to velká dřina na vodě, ale tentokrát obrovsky pomáhá, že vyšlo krásné počasí, teplota je příjemnější a při slunečném počasí se líp pádluje,“ dodala Zuzana Grossmannová.

Některé ročníky Krumlovského vodáckého maratonu se přitom konaly i při teplotě pod bodem mrazu. „To je pak samozřejmě úplně jiné. Zrovna dneska moji kluci vzpomínali, jak museli škrábat lodě, aby si na ně mohli nalepit čísla,“ popsala.

Krumlovský vodácký maraton vyhrál pár Mrůzek – Slepica.

Sportovní ozvěny výsledkově

Hokejisté Motoru České Budějovice v Chance lize vyhráli ve Frýdku-Místku 5:2 a jsou v čele tabulky.

Volejbalový Jihostroj České Budějovice čeká domácí premiéra v extralize v úterý 16. října od 17.45 hodin. Do sportovní haly dorazí Odolena Voda. Zdravý už by měl být australský smečař Max Staples, kterého trápily problémy se zády. „Nebylo moc času na rekonvalescenci, teď si trochu odpočinuly moje tělo i hlava, už je to v pořádku,“ řekl.

David Lafata bude působit na budějovickém gymnáziu, k tomu si zahraje za Olešník

David Lafata v dresu pražské Sparty.

Fotbalový útočník David Lafata po sezoně ukončí profesionální kariéru ve Spartě. Autor bezmála 200 ligových branek bude od října působit na sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích.

V krajském přeboru fotbalistů vyhrál Olešník nad Protivínem 5:1. Asistenci a krásný gól si připsal David Lafata. „Foukal vítr na branku, tak jsem to zkusil, to je štěstí, to se asi už zase dlouho nepovede,“ komentoval. Pokořeným brankářem byl Marek Hanus z Protivína. „Na fotbal Olešníka se krásně kouká, pokud nejste soupeř. Udělali jsme chybu, necháme nejlepšího kanonýra české historie samotného a dáme mu deset vteřin na to, aby si připravil míč a vystřelil,“ řekl.

Další zápasy krajského přeboru přinesly tyto výsledky: Český Krumlov – Blatná 0:2, Čimelice – Rudolfov 1:1, Roudné – Třeboň 2:0, Katovice – Hluboká 2:4, Milevsko – Osek 1:1, Lom – Dražice 3:4. V tabulce je první Olešník (25 bodů) před Českým Krumlovem (21 bodů). Poslední dvě příčky patří Čimelicím (6 bodů) a Protivínu (5 bodů).

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související