Zápasy Motoru do nejmenších detailů analyzuje videokouč, pomáhá mu moderní aplikace

24. září 2018

Hokejový Motor nastupuje proti soupeřům i s videokoučem. Na jihu Čech se hrála dvě fotbalová derby. Krajský přebor má za sebou sedm kol. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Jaký úkol má v hokejovém týmu masér, trenér nebo brankář, to ví každý. Tušíte ale, že na zápasech nechybí ani videokouč? U Motoru České Budějovice je jím František Bombic, který na poslední utkání dorazil ve slušivém saku a zamířil k nahrávacímu zařízení.

„Mým úkolem je analyzovat zápas, co se týče systému a celkově pohledu na hru. Od letošní sezóny na to máme speciální program a aplikaci, která analyzuje zápas do nejmenších detailů. Samozřejmě lidský faktor je tam zapotřebí, protože to nerozezná všechny situace, ale je to obrovská pomoc a krok dopředu,“ popsal.

Kapitán Motoru vypadá jako loupežník, trenérovi se to moc nelíbí

Zdeněk Kutlák, Motor České Budějovice

Písničku o tom, že jednou jsi dole a jednou nahoře, by si mohl zazpívat kapitán hokejistů Motoru České Budějovice Zdeněk Kutlák. Tým má za sebou první zápasy v první lize, ze které se opět pokouší postoupit do extraligy.

Stanoviště videokouče je nahoře nad ledem u kamery. „Potřebujeme mít širokoúhlý pohled na celé hřiště, abychom věděli, co se děje za hrou,“ doplnil František Bombic.

Při posledním utkání v Chance lize zvítězil Motor České Budějovice nad Prostějovem 4:3. Nakonec to bylo veliké drama, Motor neproměnil dvě trestná střílení. Na tribunách se fandilo samozřejmě domácím, ale také trochu hostům – útočníkům Tomáši Nouzovi, kterého mají fanoušci rádi, a Radku Prokešovi, který je v Českých Budějovicích stále doma.

Sportovní ozvěny výsledkově:

Na fotbalových trávnících se hrála dvě derby. To větší a sledovanější v Táboře, kde domácí hráči ve Fortuna národní lize remizovali s Dynamem České Budějovice 1:1

Další derby se hrálo v divizi. Rezerva Táborska cestovala do Jindřichova Hradce. Zápas rozhodl jediný gól, jehož autorem byl domácí Toman. Hrdinou zápasu byl jindřichohradecký Jakub Hulík – jako správný kapitán a brankář byl nejlepším mužem na hřišti. Tři vyložené šance chytil a tři získané body vůbec nepovažoval za jednoduché.

Tabulka:

Sedmé kolo Ondrášovka krajského přeboru fotbalistů přineslo tyto výsledky: Osek – Olešník 1:3, Rudolfov – Jankov 2:2, Čimelice – Český Krumlov 1:1, Protivín – Lom 0:1, Želeč – Blatná 1:3, Třeboň – Katovice 0:2, Milevsko – Roudné 1:1 a Hluboká – Dražice 1:1.

V tabulce je první Olešník (18 bodů), druhý Český Krumlov (17 bodů), třetí Lom (16 bodů). Na posledním místě je Želec s pouhými čtyřmi body.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související