Hašek, Švejk a jižní Čechy... Víte, co mají společného? Otestujte své znalosti v našem kvízu

12. duben 2021

Ve slavném humoristickém románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války je popsána budějovická anabáze, ale hlavní hrdina a jeho autor toho mají s jižními Čechami společného mnohem víc.

Rodina Jaroslava Haška měla v kraji kořeny a spisovatel začal svoji vojenskou kariéru v Českých Budějovicích. Jižní Čechy se pak objevují i ve slavném románu. Vzpomínáte si na to? Otestujte své znalosti o Haškovi a Švejkovi v našem kvízu.

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války si teď můžete připomenout i díky Českému rozhlasu České Budějovice. Pořad Podvečerní čtení nabízí od 12. do 23. dubna slavný humoristický román jako četbu na pokračování v podání Josefa Somra. Poslouchejte zde.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová