Epydemye odehrála v rozhlase Koncert pro Kotlinu. Poslechněte si záznam

Jihočeská kapela Epydemye odehrála v rozhlase Koncert pro Kotlinu s hosty Josefem Štěpánkem a Davidem Landštofem
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jihočeská kapela Epydemye odehrála v rozhlase Koncert pro Kotlinu s hosty Josefem Štěpánkem a Davidem Landštofem

Písně z nového alba Kotlina představila 2. března ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice jihočeská folková kapela Epydemye. Kromě tří stálých členů kapely vystoupili kytarista Josef Štěpánek a bubeník David Landštof.

Album s názvem Kotlina vydala Epydemye před několika měsíci. Nabízí jedenáct písní, jedenáct silných příběhů z české kotliny 20. století. Osudy legionářů, odbojářů, výsadkářů, komunistických obětí, nezdolných idealistů, statečných obyčejných lidí, ale také těch, kteří tíhu doby neunesli a zradili.

Kapela Epydemye vystupuje ve složení Jan Přeslička (zpěv, akustická a elektrická kytara), Mirek Vlasák (zpěv, akustická kytara) a Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas). Své první úspěchy kapela zaznamenala na festivalových soutěžích Porta a Houpací kůň, úzce spojených s Českým rozhlasem České Budějovice. Epydemye si také zazpívala s Wabim Daňkem a Ďáblovým stádem na podzimním rozhlasovém koncertě.