Eliška Novotná: Jednoduchá řešení

30. říjen 2020

Situace, kdy se něco pokazí, a nedaří se nám to napravit, známe všichni. Zkoušíme kdeco, radíme se s kdekým, přinutíme se dokonce ke čtení manuálů – a nic.

Před lety jsem si pořídila video zvonek s rozvodem do přízemí i patra mého domku. Fungoval pár týdnů a pak vždycky několik minut po odjezdu servisní firmy. Protože ho opravdu potřebuji, rozhodla jsem se letos pro radikální řešení:

„Tak mi dejte jiný, třeba i bez videa“, řekla jsem těm milým a ochotným odborníkům na komunikační technologie. Pustili se do hledání řešení mé situace a než se na něčem shodli, navštívil mě známý elektrikář kvůli zásuvce v kuchyni. Než odešel, navrhla jsem nesměle, zda by se na zvonek kouknul.

„Že nefunguje? To bych se na to podíval“, vzal to jako osobní výzvu a během deseti minut jsem nevěřila svému sluchu.

„Dole jsem vám vyměnil baterky a nahoře zesílil zvuk – jo, a ještě jsem vám tam nastavil prima melodii“, zasmál se.

Jak prosté! Návštěvníci už neodcházejí zklamaně od mých dveří, ačkoliv jsem doma, a já si užívám, že jsem on line.

Beru to jako dobrou zkušenost pro život – nekomplikovat si ve stresu hned všechno, ale zamyslet se nejprve v klidu, zda to nelze brát jednodušeji. A to ještě navíc v koutku duše vím, že v jednoduchosti je krása!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?