Dům svatého Františka ve Veselí nad Lužnicí se vzpamatovává po vichřici
V Domě svatého Františka ve Veselí nad Lužnicí, který 1. března zpustošila vichřice Ema, se začalo s další etapou rekonstrukce poničeného objektu. Budova už má novou střechu a začíná se s výměnou oken a podlah.
"Očekávala se záloha od pojišťovny, u které máme objekt pojištěný. Ta už je poskytnuta, takže firma provádějící rekonstrukci zahájí výměnu oken, podlahových krytin, vrátí zpět kuchyňské linky a dojde k úpravám, aby se nejpozději do 5 týdnů mohli nastěhovat původní obyvatelé," vysvětlil vedoucí zařízení pro seniory Jaromír Flancr.
Rekonstrukce poničeného objektu by měla proti původním předpokladům stát méně. Náklady na ni se nyní odhadují na necelé 3 milióny korun. Více než 60 tisíc korun bylo na opravu budovy vybraných formou veřejné sbírky.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Příběh jsem vystavil modelově. Nešlo o tuto konkrétní Karolínu, říká režisér Sbormistra v reakci na kritiku
-
Láska k horám ji stála život. Dahlmeierová vešla do biatlonových dějin, brzy skončila a napsala knihu
-
ŽIVĚ: Fotbalisté Plzně hrají odvetu předkola na půdě Servette. Radiožurnál Sport odvysílá přímý přenos
-
Žena zdědila jedno z nejoblíbenějších rakouských jezer Mondsee. Vypověděla pak veškeré smlouvy