Druhou adventní neděli oslavil Rozhlasový swingový orchestr koncertem

Letošní druhá adventní neděle patřila v Českém rozhlase České Budějovice swingu. Ve studiovém sále vystoupil Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče se svými sólisty.

Předvánoční čas si už nelze v budějovickém rozhlase dost dobře představit bez svátečního výročního koncertu Rozhlasového swingového orchestru. I tentokrát posluchače na vánoční swingovou vlnu naladili Alena Čechová, Petra Chlebníčková a Michal Leština.

Orchestr již řadu let při každém koncertu rozdává posluchačům radost z věčně živého swingu. Zároveň je nejenom v jihočeském měřítku chloubou českobudějovického rozhlasového studia.

Rozhlasový swingový orchestr hraje v klasickém bigbandovém obsazení. Vedle koncertů a festivalů účinkuje Rozhlasový swingový orchestr také na nejrůznějších společenských akcích, například doprovázel na svých vystoupeních zpěvačku Dashu, zpěváky Jana Smigmatora a Josefa Laufera, saxofonistu Felixe Slováčka nebo trumpetistu Miroslava Surku.

Rozhlasový swingový orchestr má ve svém repertoáru skladby většiny známých swingových kapel jako například orchestrů Glenna Millera, Benny Goodmana či Counta Basieho. V repertoáru Rozhlasového swingového orchestru jsou vedle světových standardů zastoupeny také skladby českých autorů.

Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím Rozhlasového swingového orchestru je trumpetista a pedagog Václav Hlaváč. V současnosti ho vede trombonista Josef Krejčík a zdobí talentovaní vokalisté.