Do každého zápasu jsem šel s tím, že chci vyhrát, vzpomíná bývalý volejbalista Pavel Valach

4. prosinec 2023

Pavel Valach, to je jméno známé pamětníkům velkých volejbalových bitev. Smečař, který si zahrál na mistrovství světa i olympijských hrách, oslavil sedmdesátiny. Bývalý hráč Škody České Budějovice má za sebou bohatou a zajímavou sportovní kariéru.

Nejpodstatnější část kariéry spojil Pavel Valach s někdejší českobudějovickou Škodou, která hrávala stabilně nejvyšší soutěž. Zúčastnil se i vrcholných evropských a světových akcí.

„Pro mě byl každý zápas stejný. Já jsem do něj nastupoval s tím, že chci vyhrát, a jestli to bylo na olympiádě, mistrovství Evropy nebo republikové soutěži, bylo jedno,“ vzpomíná Pavel Valach.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.