Čtvrtek: Pamětní deska

27. únor 2014

Na mnoha místech nacházíme pamětní desky, které připomínají, že se na dotyčném místě někdy v historii vyskytovala nějaká slavná či významná osobnost. Spousta takových míst, kde se někdo slavný narodil, žil, pracoval, studoval, atd. ale existuje i bez pamětních desek. Dost možná máte nebo jste někdy měli takové místo ve své blízkosti nebo máte nějakou věc, která kdysi hrála v životě někoho významného nějakou roli.

Máte ve svém okolí nějaké místo, kde pobýval někdo slavný a významný? Žili jste, studovali nebo pracovali jste v nějakém místě, které je nějak spojeno s minulostí někoho slavného? Máte třeba doma nějakou věc, která by si zasloužila pamětní desku nebo alespoň destičku s nápisem ve stylu "tuto věc užíval XY"?


autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...