Čtvrtek: Jak jsme stanovali

16. červen 2016

Jezdili jste stanovat, s rodinou, přáteli? Kdy jste naposledy spali ve stanu? Jaké historky a zážitky máte se stanováním spojené? Co se dá v přírodě zažít? Bylo to i pořádné dobrodružství? Jaké kempy máte zmapované a co jste tam zažili? Chystáte se snad i letos v létě pod stan?

Paní Věra vzpomíná na stanování v jižních Čechách. Každé léto se s rodinou vydali do nějakého kempu a prožili tam nezapomenutelné chvíle. Vařili si v kotlíku, nohy si umývala v ranní rose a cítila se volná jako pták. Jedno léto ovšem přes noc udeřily silné bouřky a přívalový liják.

Když je nad ránem vzbudilo mokro a houpání stanu, zjistila, že voda vymlela břeh a oni se ocitli jako námořníci uprostřed velké louže. Bylo to tenkrát napínavé a promočeni na kost další dny promarodili.

Po letech na to ale vzpomíná jako na zajímavý zážitek a na kempování rozhodně nezanevřela. Do stanu se chystá s manželem Petrem a společnými známými už v červenci. Protože jsou dnes větší možnosti i stan mají odolnější, nepromokavý a věří, že si to společně užijí.

Paní Věra by ráda slyšela i vaše zážitky spojené se stanováním, kempováním.. Co jste všichni zažili a s čím se třeba museli i poprat?

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.