Čtvrteční Noční linka: Rodinná dovolená

24. říjen 2019

Jezdili jste na dovolenou společně jako rodina nebo jste dovolené jezdili odděleně? V dnešní době je moderní, že jezdí muži a ženy zvlášť. Jaký na to máte názor? Zažili jste dovolenou, na kterou byste raději zapomněli? Co se vám na cestách přihodilo? A co báječná dovolená? Podařilo se vám zažít dovolenou snů? Kde a s kým to bylo?

Dovolená je zkrácený název pro dovolenou absenci (nepřítomnost) zaměstnance na pracovišti. Nárok na její poskytování v moderní době ve většině zemí zpravidla upravuje zákoník práce či obdobná legislativa. Nejběžnějšími typy dovolené jsou: dovolená na zotavenou, zpravidla označovaná jako dovolená bez přívlastků, dodatková dovolená, dříve též další dovolená a mateřská dovolená (rodičovská dovolená).

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.