Čtvrteční Noční linka: Dáte na své znamení zvěrokruhu? Jak na vás sedí?

6. červen 2019

Víte, v jakém znamení zvěrokruhu jste se narodili? Zajímali jste se o to? Zjišťovali jste si o tom přesnější informace? Sedí na vás charakteristika znamení a nebo si říkáte, to je o někom jiném? Nosíte své znamení v podobě přívěsku, talismanu, přináší vám štěstí? S jakými znameními si nejlépe rozumíte? Hledali jste snad i partnera podle znamení a nebo jste se zajímali jakou má podle znamení povahu?

Do 21. června se nacházíme ve znamení Blíženců. Jde o vzdušné znamení. Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.

Znamení zvěrokruhu (ilustr. obr.)

Vládnoucí planetou Blíženců je Merkur. Symbolizuje pohyblivost, komunikační schopnosti, myšlení a podobně. Lidé narození v tomto znamení se proto vyznačují živým intelektem, zvídavostí, výmluvností a vynalézavostí. Pro Blížence jsou sdělování a výměna myšlenek velmi důležité. Jsou obvykle jazykově nadaní. Nemají potíže navazovat nové vztahy.

Ve společnosti jsou vítaní pro svůj smysl pro humor a mnohostranné zájmy i znalosti. Konverzace s nimi není nikdy nudná. To je ovšem obecná charakteristika tohoto znamení. Jistě víte, že podle astrologů mohou mít na povahu člověka vliv i ascendenty a vůbec postavení hvězd v době narození.

Víte v jakém znamení jste se narodili vy a sedí na vás? A co váš partner, vaši přátelé? S jakým znamením si nejlépe rozumíte? Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...