Antonín Pelíšek: Dům číslo 18

11. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kniha o jaroměřickém zámku

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh českobudějovického novináře a spisovatele Antonína Pelíška nás zavede na Českokrumlovsko, konkrétně do osady jménem Silniční Domky. 

Právě tam si kdysi postavil svůj vysněný dům i tesař Tomáš Španiller se svojí německou manželkou. Jejich rodina si v něm však příliš štěstí neužila. Velké dějiny se ve 20. století převalily i přes jedno malebné místo nedaleko Českého Krumlova.

Režie: Martina Schlegelová
Interpretace: Natálie Drabiščáková
Mistr zvuku: Michal Kolář
Dramaturgie: Martina Toušková
Natočeno v českobudějovickém rozhlasovém studiu v roce 2020.

Antonín Pelíšek (1952) je původním povoláním technik. Novinářské práci se věnuje od roku 1990. Působil v řadě periodik, od roku 1996 píše pro MF Dnes. Věnuje se především krimi a ekologické tématice. Je autorem románů Rybí oko, Znamení touha a Člověk z pavilonu N, dětského příběhu Kuře s modrýma očima a publicistických knížek A po nás planina a Povodeň jižní Čechy srpen 2002. Pro Český rozhlas České Budějovice napsal několik povídek. Pravidelně s ním spolupracuje také jako autor Rozhlasových sloupků. 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová