Akvarely, PF a ex libris vystavuje v rozhlase Miroslav Petřík z Týna nad Vltavou

10. listopad 2017
Výstava akvarelů a drobných grafik Miroslava Petříka v Českém rozhlase České Budějovice

Ve výstavních prostorách Českého rozhlasu České Budějovice představuje svá díla Miroslav Petřík z Týna nad Vltavou. Ten je mužem mnoha talentů. Kromě toho, že vede oddíl mladých judistů a sám je úspěšným judistou, také fotografuje, maluje, kreslí i vyrábí grafiku.

Maluje podle svých slov hlavně pro radost. „Neživím se tím. Už se to ustálilo tak, že akvarely a pastely dělám při dovolených v přírodě, oleje doma spíš o prázdninách, protože pracuji ve školství, takže mám víc času v létě,“ prozrazuje.

Na grafikách pak Miroslav Petřík pracuje celoročně. „Grafika totiž nezabere tolik času a práci můžu přerušit a pokračovat později, klidně mám grafiku rozdělanou i měsíc,“ popisuje.

Nejdůležitější je pro něj motiv a námět, pak si teprve vybere, v jakém stylu ho zpracuje. „Pro krajinky rád volím akvarel a pastel. Když dělám takzvané hudební rezonance, což je můj nejoblíbenější motiv, tak nejradši v grafice a olejomalbou. Drobné veduty, PF a ex libris zpracovávám graficky, ale i tam střídám techniky,“ vyjmenovává Miroslav Petřík.

V Českém rozhlase představuje svoje akvarely z dovolených a drobné grafiky, především PF a ex libris. Těm se teď hodně věnuje. „Příští rok pořádá spolek sběratelů a přátel ex libris světový kongres ke stému výročí založení a mám několik objednávek na ex libris, které jsem slíbil do tohoto kongresu vytvořit,“ vysvětluje.

Výstavu grafických listů a akvarelů Miroslava Petříka můžete ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice navštívit po celý listopad.