88 zápasů ve třech dnech. Hluboká hostila baseballový turnaj, se synem přijela i zpěvačka Shakira

6. červen 2022

Největší baseballový mládežnický turnaj v Evropě uspořádal Sokol v Hluboké nad Vltavou. Desetiletí sportovci z mnoha zemí rozehráli své zápasy a mezi diváky i objevili i slavní hosté.

Jak potvrdil předseda hlubockého klubu David Šťastný, zdejší turnaj je skutečně největší v Evropě. „Odehraje se 88 zápasů za tři dny. Každý zápas trvá 45 minut, mezi zápasy je 15 minut pauza, tak je to docela fofr. Utkání jsou hodně rychlá, všichni se snaží hrát naplno,“ popsal.

Celkem do Hluboké přijelo více než 400 dětí z mnoha zemí Evropy. S dorozumíváním podle Davida Šťastného problém nebyl. „Je tady rozpis zápasů a děti používají ruce, nohy, základy angličtiny, myslím, že si rozumí,“ komentoval.

Mezi diváky byli i fotbalista Gerard Piqué a zpěvačka Shakira. „Jejich syn hraje v týmu Katalánska. Přijeli sem trochu v utajení, samozřejmě chceme, aby tady měli klid a mohli si tu odpočinout,“ vysvětlil David Šťastný.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.