Zámky Hluboká a Český Krumlov budou během adventu opět otevřené
Po více než padesáti dnech se opět otevřou vybrané památky se zimním provozem. Zámek Český Krumlov zpřístupní od 3. prosince Hradní muzeum s věží, zámek Hluboká od 5. prosince zimní prohlídkovou trasu.
Hradní muzeum a zámecká věž v Českém Krumlově budou mimořádně otevřeny každý den od čtvrtka 3. prosince až do středy 23. prosince mezi 9. až 16. hodinou. Slavnostní atmosféru zámeckému areálu dodají vánoční stromky na nádvořích a tradiční medvědí betlém nainstalovaný ve vestibulu vstupu na I. prohlídkovou trasu. V novém roce bude provoz zahájen od 5. ledna.
Zámek Hluboká zpřístupní během tří adventních víkendů, 5. a 6., 12. a 13. a 19 a 20. prosince, zimní prohlídkovou trasu soukromými apartmány posledních dvou generací příslušníků schwarzenberského rodu. Trasa bude otevřena od 9 do 16 hodin. Speciální adventní prohlídky na Hluboké však nechystají.
„Před průčelím zámku děti jako každý rok najdou vánoční stromečky s bonbony, které si budou moci otrhat“, láká k návštěvě kastelán Martin Slaba. K procházkám také doporučuje zámeckou zahradu nebo zámecký park s naučnou stezkou, který zůstává otevřen bez omezení po celý rok.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pentagon svolal bez udání důvodu stovky generálů a admirálů. ‚Vysoce neobvyklé,‘ tvrdí americká média
-
Babiš si chce letos zcela podmanit Moravskoslezský kraj. Celý rok tam napůl bydlí a míří k drtivé výhře
-
ŽIVĚ: Ferencváros Budapešť - Viktoria Plzeň 0:1. Západočeši se ujali vedení po gólu Durosinmiho
-
‚Jedna z nejkomplikovanějších operací.‘ Chirurg Pomahač v Brně předvedl transplantaci obličeje