Úterý: Koho jste a kdy provázeli poprvé do školy?

1. září 2015

Koho jste a kdy provázeli poprvé do školy? Byly to vaše děti? Vnoučata? Bylo to "poprvé" provázeno dětským pláčem, nebo naopak velkým těšením se? Jak jste nástup svých ratolestí do školy vnímali vy, jako rodiče? A pamatujete ještě na svůj první školní den, kdo provázel právě vás?

Školákům dnes opět začala škola, a mnozí usedli do školních lavic úplně poprvé. Možná, že i vy jste dnes svého novopečeného školáka, nebo školačku do školy provázeli a možná to pro vás bylo spojeno s pocity nejrůznějšími - třeba i s trochou obavy, či trémy, jakpak že to naše dítě školu zvládne.

Jaké to bude pro nás, rodiče, zvládneme vždy poradit se všemi školními úkoly? Těšilo se vaše dítě do školy? A pokud vaše ratolesti už školní docházku mají dávno za sebou, pojďme zavzpomínat, kdy a koho jste poprvé do školy vedli právě vy a s jakými zážitky ten první školní den pro vás navždy zůstane spojen?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Současná Británie lichotivě i nelichotivě

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

Jiná Británie

Jiná Británie

Koupit

Aktuální sonda do britské společnosti. „Většina lidí při podpoře brexitu nemyslela na peníze z EU nebo celkově na ekonomiku. Měli strach z imigrace a znělo jim v uších prázdné heslo: „Chceme zpátky svoji zemi,“ říká v knize šéf cornwallské regionální správy John Pollard.