Úterní Noční linka: Bicykl a já

5. březen 2019

Kam nejdál jste dojeli na kole? Vzpomenete si ještě na své první kolo? A kdo vás na kole učil jezdit? Patří bicykl i dnes do vašeho života? Co jste s ním všechno zažili?

Včera jsme si připomínali narození Bohuslava Rameše, svého času nejúspěšnějšího českého cyklisty. Bicyklu zůstal věrný celý život a dožil se krásných 86 let. Že má jízda na kole pozitivní vliv na naše zdraví, není pochyb. Jestlipak k příznivcům cyklistiky patříte také vy? A kdy jste se na kolo posadili poprvé? Vzpomínám, že své první kolo jsem si koupila za 300 korun v sedmi letech,kdy jsem si z legrace s rodiči vsadila Sportku a poprvé a naposledy něco vyhrála. Bylo ve zlaté barvě a bylo krásné...Jako dospělák už jsem přešla na horské kolo, protože pro mě byly důležité zážitky z přírody, které se při jízdě dají nádherně vstřebávat.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.