U Krumlova závodili cyklisté pro dobrou věc. Výtěžek pomůže ženám s rakovinou prsu

7. říjen 2014

V okolí Českého Krumlova se jel závod Bohemia Gran Fondo. Vybrána byla úctyhodná částka - okolo čtvrt milionu korun. Výtěžek ze zápolení cyklistů půjde na konto Mamma Help centra v Českých Budějovicích, tedy ve prospěch nemocných žen s rakovinou prsu.

„Je to první ročník. Nejde o počet účastníků, ale o to ukázat, že držíme pospolu,“ vyprávěla Ludmila Kubátová. Zcela jistě tím měla na mysli především dámy, které si v životě vyslechly diagnózu rakovina prsu.

„Je důležité o nemoci mluvit a hodně nahlas. Jsou oblasti, o kterých se doposud moc nemluvilo. Při zjištění nemoci každý to nejprve tají, nechce o ní mluvit, dusí to v sobě. Chce s nemocí bojovat sám. Většina chce také ušetřit rodinu. Ale sdílení pocitů z té nemoci je velmi důležité.“

Organizátoři připravili tři trasy. Vytrvalostní jízdu na 56 kilometrů, na středně obtížnou na 126 kilometrů a dokonce na 186 kilometrů s náročným převýšením. Na tu posledně jmenovanou se závodníci sešli ještě za tmy. Brzy ráno na parkovišti v Českém Krumlově.

„Všichni cyklisté vstáváme kolem třetí, takže je to úplně normální,“ dokumentoval s úsměvem od ucha k uchu dobrou náladu Ivan Rybařík z týmu Čistý sport.

K příjemnému pocitu ho opravňovala motivace, se kterou na trať závodu Bohemia Gran Fondo vyrazil.

Cyklisty láká zbarvená Šumava

„Odměnou pro nás je, že pomůžeme dobré věci, projedeme se podzimem probarvenou Šumavou, potkáme se s lidmi, s celého našeho projektu.“ S Ivanem Rybaříkem není proč nesouhlasit.

Ostatně v podobném duchu vyprávěl Vladimír Vodochodský. Ten dorazil až z Kadaně. Proč se vydal napříč republikou ze severu na jih? „Trochu si po tom nádherném kraji zajezdit. A podpořit hnutí.“

Vladimíra Vodochodského nezaskočilo ani náročné převýšení a stoupání na vrchol Blanského lesa, tedy na horu Kleť. „U nás v Krušných horách také máme pěkné kopce, takže můžeme porovnávat.“

Co zatím nemohou porovnávat organizátoři je obnos, který zúčastnění vybrali. Protože letos byl teprve první ročník akce.

autor: kaj
Spustit audio