Středeční Noční linka: Jsme v životě dostatečně vděční za to, co máme?

14. srpen 2019

Nezapomínáme děkovat? Za co děkujete v životě Vy? Jste vděčni za to, co jste dostali a komu za to děkujete? Změnilo slovo děkuji vyřčené z Vašich úst Váš život a pohled na život? Uvědomujete si, co všechno jste v životě dostali a za co můžete děkovat? Kdy a za co jste naposledy poděkovali?

Šamanka tradice kmene Lakotů a Hopiů nedávno prohlásila: Myslím, že bych mohla něco vzkázat, protože vidím mnoho lidí, kteří si stěžují a cítí se špatně, jsou v depresích a jsou negativní. A kdybych jim měla dát nějakou radu, řekla bych: "Začněte říkat DĚKUJI."

Máte střechu nad hlavou, máte šaty, snědli jste tolik malých chlebů, že byste s nimi mohli naplnit celý dům. Matka Země vás krmila rostlinami, ovocem, šťávami, zvířaty, rýží, medem. Dostávali jste toho doposud hodně, měli jste učitele, rodiče, máte přátele. Můžete dýchat, cítit, kolem sebe máte krásu.

Když se podíváte na své tělo, co pro vás dělají vaše plíce, co pro vás dělá vaše srdce. A nepotřebujete nic k tomu, abyste jen tak poseděli a byli živí, tak za to poděkujte. To je velký dar od Matky Země a Velkého Ducha.

Jste živí, uctívejte svůj život a buďte šťastní. Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.