Staré řemeslo využívá moderních technologií

26. srpen 2015

Sobotní Fontána v začátku roku 2012 přináší seriál Cesty za teplem. Autory cyklu inspiroval zvyšující se zájem lidí o vytápění dřevem v různých druzích kamen.

První cesta za teplem vede do rodinného domku manželů Tomáše a Marii. Ti se rozhodli po špatných zkušenostech s krbem, vsadit na nejmodernější technologie uplatňované při stavbě kachlových kamen.

Autoři seriálu soudní znalec Vít Pešek, zřizovatel portálu www.kamnari.cz Jan Temr a redaktor Ivan Studený ve dvou dílech seriálu nejprve představují tyto moderní postupy a materiály na příkladu neobvykle řešených kamen a ve druhé části vysvětlují, proč původní krb neplnil svou funkci.

0:00
/
0:00

0:00
/
0:00
autor: Ivan Studený
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...