Rozhlasová tančírna připomněla narozeniny republiky. V náladě swingu zpíval Vojtěch Havelka

1. listopad 2018

Sté výročí založení Československa oslavil Český rozhlas České Budějovice v náladě swingu a také výhradně českými písničkami. Ve středu 24. října uspořádal Rozhlasovou tančírnu ve společenském sále Metropolu.

Plejádu českých šlágrů z různých časů a období zahrál Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče pod vedením Josefa Krejčíka se svými vokalisty Alenou Čechovou, Petrou Chlebníčkovou a Lukášem Randákem.

Hostem atraktivního večera byl zpěvák a herec Vojtěch Havelka, který je známý například z orchestru Melody Makers svého otce Ondřeje Havelky.

autoři: Jiří Kasal , Miroslav Tichák
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...