Sváteční Rozhlasová tančírna se nesla v náladě swingu. Poslechněte si záznam

28. říjen 2016

Výročí vzniku samostatného československého státu připomněl Český rozhlas České Budějovice sváteční Rozhlasovou tančírnou. Doba, kdy světu vládl úsměv, galantní chování a swing, se vrátila ve středu 27. října večer do DK Metropol. O patřičnou hudební zábavu postaralo renomované vokální kvarteto The Swings a také Rozhlasový swingový orchestr.

Návštěvníci Rozhlasové tančírny slyšeli v hudebně pestrém programu řadu úžasných melodií, z nichž dýchá atmosféra první republiky, a také mnoho oblíbených swingových hitů. Celým večerem provázeli Petra Chlebníčková-Schacherlová a Petr Hanzlík.

Rozhlasový swingový orchestr je historicky spojený s trumpetistou Václavem Hlaváčem. V současnosti ho vede trombonista Josef Krejčík a zdobí talentovaní vokalisté. Orchestr již řadu let při každém koncertu rozdává posluchačům radost z věčně živého swingu. Zároveň je nejenom v jihočeském měřítku chloubou českobudějovického rozhlasového studia.

Vokální čtveřice The Swings je pojmem na domácí scéně retrohudby, tvoří ji Pavel Švestka, Petr Jindra, Jiří Hruška a Petr Hanzlík. Umělecké renomé si získali ve spojitosti s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers, s nimiž společně vystupovali a natáčeli desky. The Swings, kteří letos oslavují čtvrtstoletí od svého vzniku, se pak vydali na úspěšnou sólovou dráhu s řadou vydařených alb.

Zvukový záznam ze středeční akce si můžete poslechnout ve speciálním vydání pořadu V náladě swingu zde.

Rozhlasová tančírna v DK Metropol v Českých Budějovicích se ve středu 27. října 2016 nesla v rytmu swingu. Vystoupili The Swings a Rozhlasový swingový orchestr
autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?