Radní Jihočeského kraje odvolali z funkce šéfa Jana Aleše, ředitele společnosti Jikord

28. srpen 2020 15:34

Jedním z důvodů odvolání podle nich bylo, že nevysvětlil reklamu na celokrajskou jízdenku v časopisu Playboy a ztratil důvěru radních.

Informaci serveru Zdopravy.cz dnes ČTK potvrdili krajský radní Miroslav Joch (ČSSD), náměstci hejtmanky Jiří Švec (STAN), Pavel Hroch (Jihočeši 2012) a šéf jihočeské ODS Martin Kuba, který na inzerát upozornil na twitteru.

Radní ve věci rozhodli jednomyslně. Když inzerát vyšel, pozvali Aleše, aby jim věc vysvětlil.

„Obhajoval to jako dobrý nápad, radní k tomu měli různé názory, že peníze, se kterými Jikord hospodaří, jsou veřejné, Jikord organizace stoprocentně zřizovaná Jihočeským krajem a že tato forma reklamy není úplně vhodná. Diskutovalo se o tom, kolik peněz to stálo, a pan jednatel tvrdil, že nic, že byl osloven a že to bylo poskytnuté zdarma," řekl Joch. Krajští úředníci z odboru vnitřní kontroly ale podle Jocha pak zjistili, že reklama byla objednaná, zálohově fakturovaná a vyúčtovaná jako propagace v rádiu.

„Důvod odvolání nebyl, že pan jednatel dal reklamu do Playboye; to je diskutabilní, zvláštní, věc názoru, jestli opravdu oslovila toho, koho oslovit měla. Šlo primárně o to, že pan jednatel, když byl poprvé dotazován, neříkal radním pravdu. Ztráta důvěry," uvedl Joch.

zdroj: ČTK
Spustit audio