Prosincová výstava nabízí fotografie Šárky Kašparové z expedice Jižní Amerikou v tuktuku

3. prosinec 2018

V galerii Českého rozhlasu České Budějovice vás v prosinci seznámíme s neobyčejnými příběhy jedné bláznivé expedice Jižní Amerikou. Výstava fotografky, kameramanky a cestovatelky Šárky Kašparové začala v pondělí 3. prosince.

Na svých fotografiích Šárka Kašparová zachycuje nevšední cestu napříč Jižní Amerikou v netradičním dopravním prostředku. Expedice pěti holek v tuktuku se zúčastnila jako hlavní fotografka v roce 2017.

Šárka Kašparová vystudovala obor produkce na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, absolvovala semestr na Anadolu University v Turecku, fakultu Televize a filmu. Mimo jiné se věnuje fotografování svateb, plesů, hudebních festivalů a různých společenských akcí. V současné době působí jako kameramanka Jihočeské televize.

Během studií se začala úzce zaměřovat na fotografování­ zajímavých míst, měst, krajiny a jejich obyvatel. Šárka kromě Turecka zachytila život a krajinu také třeba na Srí­ Lance, v Anglii či Dánsku.

V roce 2015 na Facebooku prezentovala projekt 365 photos by Šárka Kašparová. Každý den po celý rok vyfotografovala a uveřejnila jednu fotografii.

Výstavu v Českém rozhlase České Budějovice můžete navštívit v pracovních dnech mezi 8. a 16. hodinou do konce roku 2018.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.