Prosincová výstava nabízí fotografie Šárky Kašparové z expedice Jižní Amerikou v tuktuku

3. prosinec 2018

V galerii Českého rozhlasu České Budějovice vás v prosinci seznámíme s neobyčejnými příběhy jedné bláznivé expedice Jižní Amerikou. Výstava fotografky, kameramanky a cestovatelky Šárky Kašparové začala v pondělí 3. prosince.

Na svých fotografiích Šárka Kašparová zachycuje nevšední cestu napříč Jižní Amerikou v netradičním dopravním prostředku. Expedice pěti holek v tuktuku se zúčastnila jako hlavní fotografka v roce 2017.

Šárka Kašparová vystudovala obor produkce na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, absolvovala semestr na Anadolu University v Turecku, fakultu Televize a filmu. Mimo jiné se věnuje fotografování svateb, plesů, hudebních festivalů a různých společenských akcí. V současné době působí jako kameramanka Jihočeské televize.

Během studií se začala úzce zaměřovat na fotografování­ zajímavých míst, měst, krajiny a jejich obyvatel. Šárka kromě Turecka zachytila život a krajinu také třeba na Srí­ Lance, v Anglii či Dánsku.

V roce 2015 na Facebooku prezentovala projekt 365 photos by Šárka Kašparová. Každý den po celý rok vyfotografovala a uveřejnila jednu fotografii.

Výstavu v Českém rozhlase České Budějovice můžete navštívit v pracovních dnech mezi 8. a 16. hodinou do konce roku 2018.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.