Při požáru v chatové kolonii v Semicích na Písecku našli hasiči mrtvé dítě

14. září 2018 11:43

Mrtvé dítě našli hasiči v pátek dopoledne při likvidaci požáru v chatové kolonii v Semicích na Písecku. Kolem sedmé hodiny ranní tam začala hořet jedna z chatek.

Při požáru utrpěl popáleniny starší muž. Před chatou našli hasiči nezraněnou seniorku ve špatném psychickém stavu. „Žena je v péči hasičských i policejních psychologů a interventů,“ řekla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Že na místě zasahovali i záchranáři, potvrdila jejich mluvčí Petra Kafková. „Ošetřili jednu zraněnou osobu. Po poskytnutí neodkladné přednemocniční péče byla transportována se středně závažnými popáleninami do Vinohradské nemocnice,“ uvedla.

„Druhou osobu, s akutní stresovou reakcí, předali záchranáři do péče lékařů písecké nemocnice. Třetí osoba byla nalezena bohužel již bez známek života, zasahující lékařka mohla pouze konstatovat její smrt,“ doplnila Petra Kafková.

Po příčině tragédie teď pátrají policisté. „Na místě se dělají dohašovací práce, je tam kompletní výjezd písecké kriminálky. Prošetřujeme veškeré okolnosti požáru i úmrtí. Zajišťujeme veškeré stopy,“ popsala mluvčí.

autor: Tereza Hamerská
Spustit audio

Související