Prastarý dům má srdce ze šamotu

26. srpen 2015

Cesta za teplem do centra Jindřichova Hradce ukazuje spojení současných principů vytápění s odkazem a respektem k bohaté historii gotického domu.

Soudní znalec Vít Pešek spolu s manželi Ježkovými hodnotí možnosti propojení akumulačního topení a ohřevu vody ve výměníku, a tím také využití energie ohně pro vytápění celého domu.

Vysvětlují, jak důkladná musí být ochrana systému proti přehřátí a možnému výbuchu. Posuzují do jaké míry lze propojit digitální systém kontroly správného a efektivního spalování s kamny postavenými ve stylu starých zámeckých kamen.

0:00
/
0:00
autor: Ivan Studený
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...