Petr Kalandra & Blues Session / 1993

6. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Kalandra2
0:00
/
0:00

Petr Kalandra, kytarista a harmonikář s dylanovskou duší, vtiskl svůj osobitý styl skupinám Marsyas a ASPM. A byť natočil jen dvě sólová alba složená z coververzí svých amerických muzikantských oblíbenců, svou hudbou, charismatem a způsobem života se stal jedním z nejryzejších bluesových interpretů u nás.

V Kulaté muzice si to připomeneme albem Petr Kalandra & Blues Session z roku 1993.

„Z originálu si vždycky udělám celkový obrázek, který pak přetransponuji k nám do Čech. Nejde o prostý překlad. Ani by to nešlo, česká mentalita je úplně odlišná," popsal kdysi Kalandra svůj způsob, kterým převáděl do češtiny a vlastního hudebního vyjadřování velké hity převážně amerického folk-rocku.

Asi nebude přehnané říci nahlas, že tak důvěryhodně to v tomhle žánru dodnes skoro nikdo jiný nedokázal.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...