Patrola Šlapeto oslavila rozhlasovým koncertem 100 let republiky

Patrola Šlapeto ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice

Ve středu večer bylo ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice příjemně a veselo. V rámci veřejné nahrávky zde vystoupila se svým atraktivním programem oblíbená kapela Patrola Šlapeto.

„Velká přednost písniček z našeho repertoáru spočívá v zapamatovatelnosti textů a snadné uchopitelnosti melodií. Zkrátka řečeno, lidi si je mohou zazpívat nejenom s námi při koncertech, ale také kdekoli jinde, třeba na večírcích nebo u táboráku, což budeme v době, kdy technika lidi od sebe spíše vzdaluje, stále více oceňovat,“ říká principál, moderátor i kytarista kapely Radan Dolejš.

Patrola Šlapeto svým mile nostalgicky působícím repertoárem, ale i některými svými členy, včetně Radana Dolejše a zpěváka Otakara Litomiského, navazuje na soubor Šlapeto, který existoval od roku 1989 po dobu zhruba šestnácti let.

Staropražské popěvky, hospodské kuplety, písničky Karla Hašlera, odlehčený humor, lidovky v nezaměnitelném podání a duch první republiky, to je základní osa zaměření jednotlivých alb, ale rovněž každého vystoupení Patroly Šlapeto. V jedenáctičlenném složení zavítala i ke Třem lvům.

Spustit audio

Související