Pátek: Věříte na znamení zvěrokruhu?

3. červen 2016

Víte, v jakém znamení jste se narodili? Sedí na vás jeho charakteristika, nebo si říkáte, to je o někom jiném? Nosíte své znamení v podobě talismanu, přináší vám štěstí? S jakými znameními si nejlépe rozumíte? Hledali jste snad i partnera podle znamení, nebo jste se zajímali jakou má podle znamení povahu?

Do 21. června se nacházíme ve znamení Blíženců. Jde o vzdušné znamení. Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.

Vládnoucí planetou znamení Blíženců je Merkur. Symbolizuje pohyblivost, komunikační schopnosti, myšlení, nervový systém a dýchací soustavu. Lidé narození v tomto znamení se proto vyznačují živým intelektem, zvídavostí, výmluvností a vynalézavostí. Pro Blížence jsou sdělování a výměna myšlenek velmi důležité. Jsou obvykle jazykově nadaní. Nemají potíže navazovat nové vztahy. Ve společnosti jsou vítaní pro svůj smysl pro humor a mnohostranné zájmy i znalosti. Konverzace s nimi není nikdy nudná.

U Blíženců se ale často vyskytují výkyvy nálad. Nadšení a optimismus střídají propady a chmury. To je ovšem obecná charakteristika tohoto znamení. Jistě víte, že podle astrologů mohou mít na povahu člověka vliv i ascendenty a vůbec postavení hvězd v době narození.

autor: kas
Spustit audio