Páteční Noční linka: Neobvyklá místa nálezů

18. srpen 2023

Snad i sebepořádnější jedinci aspoň jednou v životě něco někam založili a nemohli to pak dlouho najít. A co teprve ti, kteří si ukládáním věcí na jejich místo hlavu nijak nelámou!

Místa nálezů ovšem mohou někdy být velmi kuriózní, takže jste jistě také zažili ten úlevný pocit poté, co jste klíčky od sklepa našli v pračce a techničák od auta mezi svatebními fotografiemi, a následný povzdech „tady bych to tedy nehledal/a”.

Pokud máte ve svých věcech celoživotně stoprocentní pořádek a nikdy se vám nic podobného nestalo, poslechněte si, jak jsou na tom ostatní posluchačky a posluchači Noční linky, kteří své příběhy svěří jejímu dnešnímu vysílání a Borku Kapitančikovi na čísle 731 800 900. Psát můžete do webového formuláře níže a také na e-mail linka@rozhlas.cz

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.