Páteční Noční linka: Elektrokola jako pomoc i zátěž

11. září 2020

Cyklistů na elektrokolech letos v Česku enormně přibylo. Podle informací, které zjistil server irozhlas.cz, je zájem o kola s motorem v porovnání s loňským rokem o třetinu vyšší. Stojí za tím přístupnější cena, omezení spojená s koronavirem, kvůli kterým lidé častěji zůstávali během svých dovolených v České republice a hlavně zájem lidí.

Na kolech s pohonem už jezdí ale i dospělí a děti, kteří chtějí zdolat delší nebo náročnější trasy. Jenže díky tomu cyklistů v přírodě přibývá, letos to řeší třeba CHKO Třeboňsko. Tam kvůli množství cyklistů měli problém s hnízděním čápi černí a lidé na kolech zničili i vzácné mokřady, byť nevědomky. Policisté upozorňují i na nebezpečné úrazy na elektrokolech, kterých řeší čím dál tím víc. 

Otázky:

Jaká je výhoda elektrokol a co naopak? 

Proč jste si elektrokolo pořídili?

Kam jste se díky němu dostali?

Dojeli jste s elektrokolem do míst, která by jste na běžném jen těžko ušlápli?

Jak je jízda na elektrokole náročná a je nebezpečnější než na klasickém? 

Je podle vás víc cyklistů v přírodě?

Máte s tím někde potíže?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...