Páteční Noční linka: Co vám do života přinesly děti?

29. říjen 2021

Vzpomenete si na to, jak se vám změnil život příchodem prvního potomka? Co jste začali vnímat víc a co naopak upozadili? Bylo to podobné i s druhou ratolestí? Co bylo zásadní pro vás – matky? A jak jste vnímali novou roli otce?

Bylo těžké přijmout tu roli? Žít život, dá se říct, ze dne na den jinak? Na co jste si nedokázali zvyknout, nebo to bylo těžké? Jaké to bylo pro vás, kdo jste děti mít nemohli? Ty rodiny kolem vás a ubývající přátelé, protože najednou měli vaši blízcí jiné starosti…

Příchod dětí je zásadní změnou pro všechny. Chod rodiny je obratem naprosto jiný, často krásný, někdy ale také vypjatý a nervózní. Většina z nás rodičů by neměnila, přesto jsou situace, kdy bychom se alespoň na chvíli vrátili k bezstarostnosti, kdy jsme si den organizovali podle svého.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?