O pořadu Koncertní ozvěny od Tří lvů
Koncert, to nejsou z posluchačského pohledu pouze dvě hodiny prožité na sedadle, ale také následné emoce a vzpomínky. Rozhlasové koncerty mají tu výhodu, že jsou zaznamenány, v určité podobě odvysílány.
Veřejné nahrávky hudebních vystoupení různých žánrů ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice mají velmi dlouhou a dobrou tradici, pravidelně zdobí sváteční vysílání této regionální stanice a některé z nich jsou uchovány na hudebních nosičích!
Postupně se budeme zevrubněji vracet k zajímavým live nahrávkám z bohatého archivu, jež vznikly v péči českobudějovického rozhlasového studia nejenom U Tří lvů, ale v některých případech na různých místech jižních Čech. A opravdu – je z čeho vybírat!
Historie pořadu:
Koncertní ozvěny od Tří lvů přibližovaly jihočeskou hudební výrobu v budějovickém rozhlase už několik let v pravidelné víkendové rubrice. Od června 2019 je vysíláme jako půlhodinový pořad.
Pořad připravují
Další pořady
-
Desky, pásky, vzpomínky
Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.
-
Slavíci v krabici
Seriál mapující skoro šedesátiletou historii ankety popularity českých a slovenských hudebních interpretů.
-
Folklorní notování
Tradice, písničky, zvyky a řemesla našich předků, jak se dodnes dochovaly v našich regionech.
-
Rozhlas jede za vámi
Zábavná show Aleše Cibulky se vydává na cestu po celé České republice. Každý měsíc na jiném místě a s bohatým programem.