Nejlepší evropští softbalisté soupeří o mistrovský titul na jihu Čech

21. červen 2021

Jihočeský kraj hostí mistrovství Evropy softbalistů. Každý den se na hřištích v Ledenicích a Sezimově Ústí něco děje. Hned v první den šampionátu, v pondělí 21. června, mají reprezentanti České republiky na programu dva zápasy.

„Z pohledu přípravy se neposunulo jen mistrovství Evropy, ale i všechny následné akce. Věřím, že jsme připravení a že zvládneme předvést dobré výsledky, i když nás nebudou moci podporovat diváci na stadionu,“ komentuje trenér české reprezentace Jaroslav Korčák.

Diváci ale nakonec v areálu v Ledenicích úplně chybět nebudou. Vstup jim bude umožněn ve finálový den. „Máme výjimku ministerstva zdravotnictví a fanoušci budou moci přijít v sobotu na finále,“ potvrzuje Jaroslav Korčák.

Česká reprezentace nastupuje v pondělí do zápasů proti Francii a Izraeli, v úterý se utká se Švédskem, ve středu s Chorvatskem a Slovinskem, ve čtvrtek s Nizozemskem a v pátek s Dánskem.

Sportovní ozvěny výsledkově

Vodácký areál Lídy Polesné v Českých Budějovicích hostil závod Českého poháru. Nejlepší posádkou byl pořadatelský AC rafting tým Rohozec. Počasí vyšlo na jedničku a kromě vody po závodech teklo proudem i pivo.

O poznání klidnější atmosféra byla na pískovně nedaleko hlubockého zámku. Téměř třicítka rybářů z celé republiky soutěžila v závodě, který byl vypsán nejen pro vozíčkáře. Vítězství obhájil mistr České republiky v pararybaření Petr Svatoš, nejlepším závodníkem v kategorii dětí byl Robert Houška.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související