Nedělní Noční linka: Umíte se smát?

30. prosinec 2018

Jak se říká, někdo má a jiný nemá smysl pro humor. Faktem zůstává, že když už ho máme, každý se smějeme něčemu jinému. A smích může mít mnoho podob...

Hlasitý řehot, tichý smích jen tak do dlaně, někdo se plácá do stehen, případně plácá do některých částí těla svého souseda. A někdo se zase směje tomu, čemu se nesměje nikdo jiný.

Moje maminka se nesmála ani nahlas ani potutelně. Neměla ráda vtipy, nesmála se ani u grotesek Charlieho Chaplina – a to se na ně dívala docela ráda. Louis de Funés ji nechával naprosto chladnou, my s tátou jsme padali do vývrtky a ona na otázku: „tobě se to nelíbí?“ roztomile odpovídala „ale líbí, co pořád máte?“.

Poslední Noční linka roku 2018 bude o schopnosti smát se, o té očistě, kdy přestaneme myslet na starosti všedních dnů a prostě se řehtáme. Nesmyslům a zdánlivé nelogičnosti Felixe Holzmanna, Vladimíra Menšíka a mnoha dalších.

Některé z nich uslyšíte v Noční lince a taky budu chtít znát, čemu se smějete vy a zda máte ve svém kapsáři nějaký vtip či událost, které vás v životě rozesmály.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?