Neděle: Herci a divadlo

12. červen 2016

Co pro vás znamená divadlo? Jste sami členem ochotnického souboru nebo je pro vás sezení v hledišti za trest? Na jaká představní jste chodili jako děti? Jaký kus vám zůstal v paměti a co vás v programu zaručeně zaujme? Vzpomenete si na to, jak fungovalo divadlo za války? Jak za minulého režimu?

Pomalu končí hlavní sezóna většiny souborů a herce čekají divadelní prázdniny. Ti z Českých Budějovic se jen přesunou na letní scénu do Českého Krumlova, kde je světově známé otáčivé hlediště. Stejně tak ochotnický spolek Vltavan v Týně nad Vltavou, který má malou točnu v Bedřichových sadech téměř v centru města. Někteří z vás se možná chystáte na letní scénu hradů a zámků nebo na celostátní přehlídku amatérského divadla Jiráskův Hronov.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?