Motor slaví 70 let od okamžiku, kdy České Budějovice vybojovaly jediný titul v historii

8. březen 2021

Psal se rok 1951 a českobudějovická parta vyhrála tehdejší nejvyšší hokejovou soutěž. Jejich následovníci si dodnes skvělý úspěch připomínají, možná i tak trochu závidí to, co se v historii podařilo jen jednou. 

A Motor dokonce nechal vyrobit speciální repliky dresů, ve kterých hráči nastoupili do extraligového zápasu proti Spartě.

„To byl jediný rok, kdy Sparta nehrála ligu,“ připomíná s úsměvem Tomáš Kučera a dodává: „Náš klub byl první, kdo získal titul, aniž by byl z Prahy, narušil tu hegemonii, která do té doby panovala a samozřejmě je to dodnes největší úspěch.“

Na okamžik se zasnil i trenér Václav Prospal, jeho reakci si poslechněte v online záznamu Sportovních ozvěn.

Výsledky jihočeských sportovní klubů

Interliga házenkářek: Michalovce – Písek 35:22, poslední zápas extraligy hokejistů České Budějovice – Třinec 0:4.

Výsledek druhého utkání série play off extraligy volejbalistů. Aero Odolena Voda – Jihostroj České Budějovice 0:3, stav série je 0:2.

A fotbal, První liga: Dynamo České Budějovice – Mladá Boleslav 1:3. Ale druhá liga: Vlašim – Táborsko 0:1.

Volejbal

Velmi dramatická situace se odehrála v tabulce extraligy volejbalistů. Beskydy z 10. místa sice porazily v předkole play off Aero Odolena Voda. Jenže v rozhodujícím utkání tým z Frýdku-Místku neměl platné testy na výskyt koronaviru. Předseda Českého svazu volejbalistů Marek Pakosta vysvětlil, že Sportovně technická komise byla: „…upozorněna na nejasnosti kolem dokladů poskytnutých týmem Black Volley Beskydy a rozhodla o kontumaci zápasu.“

A proto, v souladu s tím co říkal předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta, hraje Jihostroj v sérii na tři vítězství ne s Kladnem, jak se to původně rýsovalo, ale s Aerem Odolea Voda, které v tabulce základní části obsadilo sedmou pozici. Jen pro oživení paměti, Jihostroj byl v této konečné tabulce na druhém místě za Karlovarskem. 

Ve středu držte palce českobudějovickým volejbalistů, anebo ještě lépe, můžete sledovat zdarma komentovaný stream, který klub připravuje.

Celé Sportovní ozvěny s Kamilem Jášou si poslechněte online, nebo si ji stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová