Miss mažoretka mává hůlkou líp než kouzelník

21. listopad 2014

Kariéru nejkrásnější mažoretky Veroniky Kadlecové odstartovaly v roce 2002 povodně.

„Kvůli vodě se zavřela školka a tak jsem hledala, čemu bych se vedle baletu a gymnastiky mohla věnovat," vzpomíná na své začátky v pěti letech dnes už skoro dospělá gymnazistka, štíhlá hnědovláska, majitelka nádherných do půli zad padajících vlnitých kadeří i titulu Miss mažoretka 2014.

Různých cen Veronika za svou kariéru nasbírala hezkých pár desítek. V jejím pokoji lemuje stěny asi sedmdesátka zlatých, stříbrných a bronzových placek spolu s výběrem nejvzácnějších pohárů a diplomů z domácích i zahraničních soutěží. K nejcennějším trofejím patří i velký zlatý pohár za titul Mistryně Evropy, získaný letos v říjnu v Chorvatsku.

Vysněná meta mistrovství světa

V jednom z rohů Veroničina pokoje se opírají o zeď různě dlouhé štíhlé hůlky. „Každá se hodí na jiné prvky," vysvětluje Veronika a hned také předvede pár triků, kdy jí hůlka tančí kolem těla jako by útlá mažoretka spolkla silný magnet. „Každou choreografii trénuji minimálně dva měsíce," vysvětluje expertka na cvičení s hůlkou, které se v odborné terminologii říká twirling.

Veronika už není pouze mažoretkou reprezentantkou, ale trénuje své mladší nástupkyně, kterým také připravuje choreografie. „Krom soutěží, ve kterých se mým děvčatům velmi daří, a za to jsem ráda, vystupujeme na nejrůznějších akcích," nabízí Veronika své služby případným zájemcům o zajímavý program na ples nebo party. V nejbližší době ji čeká příprava na mistrovství Čech, Evropy a možná i světa. „Chtěla bych se také dostat na vysokou školu," dodává sportovní hvězda, která by ráda studovala média a počítačovou grafiku.

Mažoretka Veronika Kadlecová
autor: Ivan Studený
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.